Rock's Heras
http://rocksheras.anatolianrock.com
1
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
<<Geri 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 İleri>>
Cevapla
pippinkittin

Rock’s Heras, 2000lerin başında vuku bulan ılgımlı "girls can rock" gruplarının az tanınanlarından bir tanesi. pin up’ın britanya’da pek bilinmeyip, birleşik devletler’de tuttuğu söylenir. Rock’s Heras’ı nerde baştacı ediyorlar, bilmiyorum, oranın rakımı ne, oraya yerleşelim.
Barbed wire kisses gibi anılarımızın expresyonalist sayfalarında vuku bulan Mevsim Bahar kayıtları bugün az bilinen, kusursuzluk düzeyinde türünün örneğidir. ama az anılır, az zikredilir.
Kuşu Kalkmaz (konser kaydı) ise, Dave Gahan’ın Never Let Me Down’da sergilediği vokal tadında göksel, esrik bir müzik. kuştüyünden bir elips.
tamam! görmezden gelmenin sarkastik tutkusuna kapılamadan itirafımı da sunarım..kızların Grup Elemanları bölümündeki flu ama fosforlu, pop art tadındaki fotoğraflarına da bayıldım!!
duygu bir gitar dahisi. kesinlikle klavye kullanmadığını iddia ediyor, gitarından çıkardığı reverb’leri de şöyle desteklemiş, gitarına eklenti materyalleri listelemiş: tremolo arm, kalemler, chopstick’ler, çiviler.. frippertronic teknik: bol drone, distorsiyon, feedback. bir süre sonra keyboard olduğu hissini veren sonic dokuma.
üstüne hazal’ın kate bush muadili sesi, söylediklerinin linguistik bir anlamı olmayan şanı eklenince, ortaya hakikaten dünya dışı bir soundscape çıkıyor. genelde, Berivan’a dikkat ettiyseniz Rock’s Heras’ın müziğini perdelemeyen, gözalıcı, italik harfli ritm kompozisyonları vardır; matt chamberlain’e benzetirim. Ezgin’in bas partisyonlarındaysa karanlık, boğucu, zifiri bir ses helezonu var. Rüyasallıktan ziyade new wave, post punk ihtişamına yakın duruyor..
e bunların akabinde biz dinleyicilere tek bir cümle sarf etmek kalıyor..un deux trois o’la la la

(pippinkittin tarafından 25 Temmuz 2007 2:52 ÖÖ tarihinde degiştirildi.)

Bu mesajın yazıldığı tarih : 24 Temmuz 2007 6:39 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
earwenmiriel

xcambazx----> bişe kanıtlamak için grup kursaydık emin ol dans grubu olurdu=) bis müziği seviorus ve bu bisim hayatımıs.. şarkı sölemeye bayılıorm vede hiç bırakmıcam.. emin ol kendini kanıtlama gibi bi çabamıs yok öle görünüosa ösür dileris canım ;)

QRock---> yav yarın çıkıos işte konsere kesin yane.. geçen sene olduu gibi bu senede yanımısda olmanıza çok memnun olurus.. eğlenceli bi progrram hazırladık.. baki abi saolsun =)
Bu mesajın yazıldığı tarih : 6 Temmuz 2007 4:41 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
QRoCKkK

kızlar  kusura  bakmayın kozcağızın belediye başkanı  hayır dedi  ama sizi  mutlaka izlicez  zaten hemen bizleri  tanırsınız hehe ciciler  sizi  :))  simdilik kendinize  cici  bakın kozcağızda görüsmek üzere   byeeeeee
Bu mesajın yazıldığı tarih : 1 Temmuz 2007 4:41 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
xcambazx

ve birsey daha sölim: insan bise ispatlamak icin rock grubu kurmaz, müzige olan sevgisinden grup kurar...olaya biraz yanlis yaklasiosunuz bence;)
Bu mesajın yazıldığı tarih : 27 Haziran 2007 4:58 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
xcambazx

daha cok calismaniz lazim...demolarin hepsi cok amatörce...bayan gruplarini normalde cok desteklerim ama sizin daha cok calismaniz lazimmm...kalp kirmak istediim icin yazmiorum bunlari, sadece dogrulari sölemek istiorum;)
kendinize ii bakin,
basarilar
Bu mesajın yazıldığı tarih : 27 Haziran 2007 4:45 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
earwenmiriel

iiide güselim canım.. ben sana festivalde hard rock çaldık demedm ki =) öbür arkadaş pop çaldıımısı sölemiş. hatta banada bi adet mesaj atmış bununla ilgili.. senin sölediiin gibi sadece bu konserde hard rock çalmadık=)  ama o hepsinin pop olduunu sölemiş. sence milkshake,sweet dreams,dağları deldim,yağmur... bunnar popmu? yane bis popçu damgasını yicek bi grup deilis! önce insanlar bunu kafalrına soksun! şimdiye kadar belki pop sayılabilecek bi parça çaldık oda kuşu kalkmazdı..onuda bitakım maço bozmalarına ders vermek amacıylan çaldık.. yane bu tartışma ne sisi nede o arkdaşı etkiler açıkcası=) bukadr kasmanın biribirmisin repertuarını esberlemenin bi anlamı yok=) herkes müzik için bu piyasada... herkesn bi seçimi var.. bisimkide böle.. yane söslerimisinde aarkasındayıs =D hadi bakim sefiorm sisi.. sakinleşin birascık =)
Bu mesajın yazıldığı tarih : 23 Haziran 2007 8:10 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
scrum

sweet dreams, milkshake, dağları deldim, yağmur, kuşu kalkmaz
sizin playlist bu sanırsam...hangi şarkı veya şarkılar hard rock? milkshake mi? alternative rock benim bildiğin goodnight nurse. şarkıyı da dinledim yani. hard rockla alakasız.. tipik bir hard rock şarkısı söyliyeyim Lordi - Hard Rock Hallelujah, eurovision şarkısı..şimdi ne alakası var milkshake’le =) hee dersin ki bana sweet dreams o da industrial metal marilyn manson ne alaka hard rock’la? festivalde çaldığınız hiçbir şarkı hard rock değil.
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=alternative+rock
6.ve 7. madde hoşuma gitti.
ama keşke festivalde hard rock bir şarkı çalsaydınız da dinleseydik. şöyle baştan sona ortalığı dağıtarak girseniz kalırdık orda niye kalmayalım hazal. biz nerdeyse bütün grupların sesini duyduk. sizin de 3 şarkınızı dinledik sanırsam 2 şarkı dinlememişiz. pek bişey kaçırmamışız.
Bu mesajın yazıldığı tarih : 21 Haziran 2007 7:39 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
earwenmiriel

ewet kimseyi küçük görmemek gerekir=) ewet haklısın... bunu insanlara birinin göstermesi gerekiodu. =) bisimde zaten çaldığımız her parça hard rock die bi iddiamız yokki =) bunu insanların anlamaması çok saçma olmuş :D çok komik yaa.. herkes işine baksa bütün bunnar olmıcak bence ;) bis kim ne sölediyse ona göre cevaplar veriorus..  hiç gerilme umutcum sen ok? ;) çünkü çok terbiyesisce ve ezici bi şekilde konuşuolar.. kimse anasının karnından çok ii müzik yaparak çıkmadı.. önce o insanlar bunu kafasına soksun.. bis repertuarımızda hard rock parçalara yer veriorus. geçen seneki festivalde sonuna kadr dinneseydin belki bunu görebilirdin veya yazın vereceğimis konserleri bi dinne=))

ve zaten kız grubuna yüklenilio (ösellikle)... sadece kızız die ne tepkiler alıorus bis!!!! kıskançlık diz boyu... ama herkes ağzının payını bu yaz alıcak... hade anam selametle... =) kendinise ve bise iyi davranın... bisde herkesin ilk halini biliorus çünkü =)

(earwenmiriel tarafından 23 Haziran 2007 8:11 ÖS tarihinde degiştirildi.)

Bu mesajın yazıldığı tarih : 20 Haziran 2007 6:43 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
scrum

ya özür dilerim araya girmek istemezdim ama nedense her sizi kötü yönde eleştiren arkadaşa karşılık biraz sert cevaplar veriyorsunuz arkadaşlar. yani hakkaten saçmalayan arkadaşlar vardır ama bazıları da iyi niyetle söylemiş olabilirler. mesela festivalde çaldığınız şarkılar hard rock mıydı aplacım duyku? bence gayet iyi niyetle şarkılarınızın hard rock olmadığını söylemiş ama siz niye kızıyorsunuz ki şahsi görüşü buymuş demek ki. tamam sonundaki "bu biraz zor" ifadesi biraz ukalaca olmuş ama alttan almak güzeldir arkadaşlar. siz de ona karşılık olarak böyle tahrik edici ve sert mesajlar yazacağınıza sadece karşı tarafın yanlış bulduğu şeylerin açıklamasını yapın ama laf dokundurmadan. ben bile bazen iyi ki o arkadaşın yerinde değilim diyorum =) özür dilerim biraz uzun bir yorum oldu ama sadece görüşümü iletmek istedim. kötü bir niyetin yok asla yanlış anlamayın. rock’s heras’ı seviyoruz sonuçta emek var olayın içinde. kimseyi küçük görmemeliyiz. müzik evrenseldir.. saygılar.

(scrum tarafından 20 Haziran 2007 1:40 ÖS tarihinde degiştirildi.)

Bu mesajın yazıldığı tarih : 20 Haziran 2007 1:38 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
Katilceset

demo kısmında captaın umut a katılıorum.muzık war mı yok mu bellı deil.sırf vokal war.kullandıınız ensturmanları daa da on plana cıkarın.müzik tarzınıza da hard rock yazmıssınız.hard rock terımını bence bu kdar dusurmeyın.dınledıım kadarıyla hard rock yapmıosunuz.bence muzık tarzınızdan hard rock terımını cıkarın.benım önerım bu.nese yıne de size basarılar.grup kurmussunuz allah yolunuzu acık etsın.işala basarılı olursunuz ama üzülerek söluorum bu biraz zor;)
Bu mesajın yazıldığı tarih : 15 Haziran 2007 9:38 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
Cevapla
<<Geri 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 İleri>>